Komputer się nie włącza - co zrobić?

komputer się nie włączaWszystkie urządzenia elektroniczne podlegają różnym uszkodzeniom, dlatego trzeba się z tym zawsze liczyć. Podobnie jest przy przenośnych komputerach. Jednak warto wiedzieć, że pewne marki są bardziej podatne na awarię a niektóre mniej. Postaramy się przedstawić pewne problemy, które są powszechne niezależnie od producenta komputera przenośnego i trzeba się z nimi liczyć przy użytkowaniu sprzętu. Komputer się nie włącza Jeśli komputer po włączeniu w ogóle nie reaguje jest to znak, że pojawia się problem z zasilaniem. Warto sprawdzić czy komputer ruszy bez baterii oraz sprawdzić stan techniczny kabli, wtyczek oraz zasilacza. Warto również postarać się o taki sam zasilacz oraz baterię, by sprawdzić czy na innych elementach komputer będzie w stanie się uruchomić. Trzeba wiedzieć, że w każdym laptopie mamy odpowiednia diodę, która nam sygnalizuje działanie zasilania. W momencie, gdy uszkodzony jest zasilacz trzeba pomyśleć o nowym bądź zamienniku. Jeśli wybieramy zamiennik musimy znaleźć zasilacz, którego parametry będą zgadzać się pod kątem napięcia z tym czego potrzebuje komputer.

Jeśli wtyczka zamiennika nie pasuje trzeba poszukać odpowiedniej przejściówki, która pozwoli na użycie zasilacza w danym komputerze. W momencie, gdy używamy ładowarki zamiennej musimy liczyć się z tym, że może doprowadzić do awarii, dlatego zawsze lepszym wyborem jest oryginalny zasilacz.

komputer się nie uruchamiaW przypadku problemów z odpalaniem laptopa może być również problem z awarią hardware w laptopie. Gdy laptop jest już po gwarancji i posiadamy pewną wiedzę na temat budowy laptopa możemy zająć się samodzielnym badaniem staniu poszczególnych elementów. Badamy kondensatory, które mogą puścić lut i nie stykać z płytą główną. Gdy pojawia się działanie wentylacji po uruchomieniu komputera jest to znak, że mogły przestać działać pewne elementy laptopa: karta graficzna czy pamięć RAM. Jeśli potrafimy możemy usunąć poszczególne kości pamięci RAM, możemy tego dokonywać po kolei i w ten sposób próbować czy komputer ruszy bez poszczególnych kości. Tak określi się, gdzie rodzi się problem. Często jednak problemem jest karta graficzna i złe funkcjonowanie mostka północnego, którego wymiana jest możliwa jedynie w specjalistycznym serwisie. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że jedynie wymiana starego układu na nowy będzie skuteczną formą naprawy. Nie decydujmy się nigdy na naprawę starych elementów, gdyż taka naprawa nigdy nie będzie przynosić odpowiedniego efektu.