Jak zwiększyć prędkość nowego laptopa?

jak przyspieszyć działanie laptopaKupując nowego laptopa, spodziewamy się, że będzie on dużo szybszy, niż poprzedni, starszy komputer. Wszak sprawniejszy procesor oraz większa pamięć RAM powinny pozytywnie wpłynąć na jego prędkość i wydajność. Niemniej jednak zdarza się – i to wcale nie tak rzadko – że zupełnie nowy sprzęt, po dosyć krótkim czasie korzystania z niego, znacząco zwalnia. Co możemy w takiej sytuacji zrobić, aby przywrócić jego pierwotną szybkość? I czym spowodowana jest jej utrata? Jeśli i Ty masz podobny problem, oto kilka niezawodnych sposobów na poradzenie sobie z tą sytuacją: 1. Wyeliminuj zbędne programy z opcji Autostart Każdy komputer ma wgrane kilkanaście programów, które uruchamiają się przy starcie. Bywa, że są niezbędne dla prawidłowego rozruszania urządzenia, ale cześć z nich jest zupełnie zbędna, a co więcej – rzadko przez nas używana. Poza tymi pierwotnie wgranymi na komputer, są również programy, które sami umieściliśmy na swoich laptopach.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że mają zakodowane automatyczne uruchomienie przy starcie całego systemu. Warto je przejrzeć i zrezygnować z tych, których nie używamy. Jeśli okażą się kiedyś potrzebne – zawsze możemy je sami włączyć. A nasz komputer będzie na co dzień mniej przeciążony i odwdzięczy się nam poprawą prędkości. Jak to zrobić? Są dwa sposoby: - kasowanie ręczne – aby samodzielnie pozbyć się zbędnego oprogramowania, należy wcisnąć kolejno „Start” -> „Uruchom” -> tu wpisać "msconfig" -> tu wybrać zakładkę „Uruchamianie”.

jak przyspieszyć laptopaDzięki tym paru kliknięciom, będziemy mieli dostęp do katalogu wszystkich programów, jakie uruchamiają się wraz ze startem naszego komputera. Po prostu usuńmy z listy te, które uznamy za zbędne.

Kasowanie przy pomocy specjalnego programu

Jest dostępnych wiele programów online, dzięki którym pozbędziemy się zbędnych elementów w opcji Autostart. Polecane programy to PC Decrapifier, Revo Uninstaller 1.93 oraz AutoRuns 11.22. 2. Wyłącz indeksowanie plików Dzięki opcji indeksowania plików, w którą wyposażony jest system Windows, mamy ułatwioną możliwość wyszukiwania plików, ale jednocześnie komputer - przeładowany coraz liczniejszymi danymi - chodzi nieco wolniej. Wyłączenie tej możliwości jest nadzwyczaj proste. Należy wcisnąć kolejno „Mój Komputer”-> prawym przyciskiem myszy wybrać ikonę dowolnej partycji -> „Właściwości”-> zakładka „Ogólne” -> opcja „Zezwalaj na indeksowanie tego dysku, aby przyspieszyć wyszukiwanie plików”. Dzięki tym dwóm, prostym trikom, każdy komputer będzie uruchamiał się szybciej, a jego prędkość znacząco wzrośnie!