Kłopoty z laptopem firmy Dell

awaria laptopa dellOferta firmy Dell należy do najlepszych na rynku, a sama marka jest ceniona przez kupujących, dlatego laptopy tej firmy sprzedają się całkiem nieźle i każdy kupujący może tutaj znaleźć coś dla siebie. Jak każdy sprzęt również laptopy Dell miewają awarię i w takim momencie mogą narobić problemów. W ramach naszych rozważań przygotujemy dla Was najczęściej pojawiające się problemy z laptopami Dell oraz sposoby ich rozwiązywania:

1. Błąd hibernacji w nowym Windows - przy nowych wersjach systemu Windows wielokrotnie powtarza się problem z usypianiem, hibernacją i wyłączaniem komputera. W trakcie wykonywania tej czynności gaśnie ekran, jednak na tym stopuje się działanie, a dyski czy chłodzenia nadal działa. Aby poradzić sobie z tym problemem można zdecydować się na pobranie aktualnych sterowników do karty graficznej, gdyż bardzo często takie działania powodowały rozwiązanie problemu. Gdy takie działania nie pomogą można otworzyć pasek windows i przez Panel Sterowania i Opcje Zasilania dotrzeć do ustawień pod tytułem ”Zmień ustawienia, które są obecnie niedostępne”. W tym module wchodzimy w „Włącz szybkie uruchamianie”. Następnie wyłączamy opcje wyrobu i zapisujemy zmiany. Po tym uruchamiamy komputer ponownie i sprawdzamy czy opcje działają już prawidłowo.

2. Kolejna pojawiająca się usterka to problem z przyciskiem funkcyjnym przy 64-bitowym systemie Windows 7. W wielu instalowanych systemach w wersji podstawowej pojawia się problem z przyciskiem, który przestaje działać. Jednocześnie znikają ustawienia związane z głośnością oraz jasnością ekrany. Najczęściej taki stan rzeczy powoduje niezainstalowany pakiet firmy Dell. W takim przypadku powinno się zacząć o instalacji Dell System Software - jest to oprogramowanie dostępne na stronie firmy. Zazwyczaj po instalacji pakietu problem z klawiszem funkcyjnym znika.

problemy z laptopami dell3. Problem, który warto wspomnieć to również mniejsza wydajność komputera przy dużym obciążeniu. Najczęściej pojawia się w czasie gier, gdy układy mocno się nagrzewają. Trzeba tutaj jednak zwrócić uwagę na sprzęt, który został zakupiony. Jeśli są to komputery stosunkowo niskiej jakości, po prostu mogą z pewnym oprogramowaniem sobie nie radzić. Gdy sprzęt jest ok problemem może okazać się sterownik karty graficznej. Jeśli nie są aktualne gry mogą nie chodzić płynnie, a komputer będzie się grzał. Sprzęt Della jest więc oceniany dobrze, jednak podobnie jak przy innych markach również ta firma ma swoje problemy techniczne, które sprawią, że działanie komputera nie będzie na najwyższym poziomie. Warto jednak sięgnąć po proste, lecz skuteczne metody rozwiązywania takich problemów.